Pałeczki do perkusji – o czym pamiętać przy zakupie

Sierpień 2, 2018
By

Zakup idealnych pałeczek do perkusji jest bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym instrumentem. Wbrew pozorom perkusja jest jednym z najbardziej skomplikowanych instrumentów muzycznych, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości pałeczki do perkusji, aby wydobyć z nich niesamowite dźwięki.

Wysoka jakość wykonania

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jakość wykonania pałeczek. Na rynku dominują pałeczki plastikowe, które stanowią około 99% wszystkich pałeczek. Niestety drewniane pałeczki do perkusji nigdy nie są idealne. Na niektórych modelach mogą pojawić się sęki, krzywizny albo przebarwienia, dlatego też warto dokładnie sprawdzić dany model przed zakupem.pałeczki do perkusji

Z jakiego drewna pałeczki do perkusji

W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się pałeczki wykonane z klonu, które są lekkie i oferują wysokie brzmienie. Klonowe pałeczki przeznaczone są do delikatnej gry, ponieważ podczas mocniejszych uderzeń mogą nie wytrzymać. W bardzo wielu sklepach muzycznych można znaleźć także pałeczki wykonane z hikory, które są prawdziwym hitem na rynku perkusyjnym. Czołowi producenci produkują pałeczki właśnie z tego gatunku drewna. Pałeczki z hikory cenione są ze względu na dużą wytrzymałość. Godne uwagi są również modele wykonane z dębu, które także są bardzo mocne.

Archives

Tags